Yazılıma Nereden Başlanır ?

Bu yazımda şu dille başlayın , şunları yapın gibi şeyler bekliyordunuz ama üzgünüm. Yazılıma merak salmış , bu işe yeni atılanların en çok merak ettiği soru bu olması gerek. Yazılıma ilk başladığımda bu soruyu her yerde araştırmıştım. Neredeyse her gün google ‘da yazılıma nereden başlanır sorusunu yazıyordum. Bu sorunun ne kadar saçma olduğunu zamanla anladım. Yazılıma yeni başlayan insanlar genelde hangi dil, ne kadar sürede , nasıl para kazanırım gibi şeyleri düşünüp bu işe atılıyor. Yazılıma böyle başlamak çok büyük bir hata.

Aslında yazılım ilgi gerektiren kimine göre iş kimine göre eğlencedir. Hangi dille başlarsanız başlayın hiçbir önemi yok. C# ‘mı C++ ‘mı sorularına hiç girmenize gerek yok. Herhangi bir dille yazılıma başla ve o dilde kendini geliştir. Bir dilde uzmanlaştıktan sonra diğer dilleri öğrenmekte zorlanmayacaksınız. Tüm dillerin altında aynı işlev var.

Bahsettiğim bu hatalar yüzünden yazılıma başlayamayan insanlar çok fazla. Bunlardan biriside bendim. Bu sorular yüzünden 1 yılımı çöpe attım diyebilirim. Sürekli farklı bir yazılım diline başlayıp hiç bir dilde ilerleyemeden 1 yılım gitti. Bu hataya düşmemeniz çok önemli. Bu konu hakkında anlatacaklarım bu kadardı. Umarım bu yazı sizin için faydalı olmuştur.

Share

You may also like...

3 Responses

  1. Greggcok dedi ki:

    Спасибо

  2. Can dedi ki:

    Abi başka neler tavsiye ederin? 12 yaşındayım ama daha başlayamadım abi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir